PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Absolwenci

 

 

ABSOLWENCI

2012/2013

 

26 czerwca 2013 r. był dniem szczególnym zwłaszcza dla grupy starszaków ponieważ był to dzień Pożegnania Przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od występu młodszych kolegów i koleżanek, którzy podziękowali za wspólny pobyt w przedszkolu i życzyli przyszłym pierwszakom udanych wakacji oraz samych piątek i szóstek w szkole. Następnym punktem programu był taniec "Polonez" w wykonaniu starszaków oraz zaprezentowanie programu artystycznego składającego się z wielu piosenek, tańców oraz wierszy. Po udanym występie pani dyrektor PZSP w Olszance - Bożena Lorent pożegnała dzieci z grupy starszej, życząc im wielu sukcesów na nadchodzące lata nauki oraz wręczając dyplomy ukończenia przedszkola. Do życzeń dołączyła się również Marta Grabowska, wychowawca grupy. Słowa i dyplomy podziękowania zostały skierowane również w stronę rodziców. Mamy nadzieję, że czasy przedszkolne jako piękne wspomnienia na zawsze pozostaną w sercach naszych dzieci

tekst opracowała Marta Grabowska

album fotografii
foto: Marta Grabowska

 

2011/2012

 

 

W dniu 29 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Był to dzień wyjątkowy dla przedszkolaków, ich rodziców oraz pracowników przedszkola. Akademię rozpoczęły dzieci pięcioletnie, które wierszem oraz bukietami kwiatów pożegnały swoich starszych kolegów. Przyszli pierwszoklasiści uroczystość rozpoczęli tradycyjnym polonezem, następnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po części artystycznej, dyrektor PZSP w Olszance pani Bożena Lorent zabrała głos, dziękując rodzicom za współpracę i życząc dzieciom samych sukcesów w szkole. Absolwenci przedszkola otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. Uroczysty dzień w przedszkolu zakończył się słodkim poczęstunkiem dla dzieci przygotowanym przez rodziców.

tekst opracowała Marta Grabowska

album fotografii
foto: Marta Grabowska

 

2010/2011

 

Dnia 22 czerwca kolejny raz z naszym przedszkolem pożegnały się dzieci, które jeszcze niedawno pierwszy raz przekraczały próg swojej sali. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny. Były tańce, wiersze i piosenki, które rodzice nagradzali wielkimi brawami. Pani dyrektor mgr Bożena Lorent złożyła dzieciom życzenia i wraz z panią wicedyrektor mgr Violettą Świder wręczyła pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz prezenty od rodziców.

Powodzenia w szkole kochane dzieciaki. 

autor tekstu i fotografii: Anna Adamowicz

album fotografii

 

 

2008/2009

 

"Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy,

bo my sześciolatki do szkoły idziemy.

Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile,

 kiedy na zabawie dni mijały mile...”     

 

W dniu 19 czerwca 2009 roku, o godzinie 15:00, w Publicznym Przedszkolu w Olszance,  odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego grupy zerowej. Był to dzień szczególny, pełen wrażeń dla przedszkolaków, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. Zgromadzonych gości  serdecznie przywitała Wicedyrektor PZSP w Olszance Pani Violetta Świder, poczym oddała głos Pani Annie Adamowicz wychowawcy grupy starszej, która wraz z dziećmi przygotowała przepiękny i bardzo urozmaicony program artystyczny.

Akademię rozpoczęły dzieci  5 letnie, które wierszem pożegnały swoich starszych kolegów. Po pięknej recytacji nadszedł czas na program w wykonaniu przyszłych pierwszoklasistów. Występ rozpoczęto tradycyjnym Polonezem, następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne przeplatane tańcami ludowymi oraz nowoczesnymi.

Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor PZSP w Olszance Pani Bożena Lorent, która podziękowała rodzicom i nauczycielom za owocną współpracę, a dzieciom życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji, jakim jest szkoła. Po przemówieniu nadszedł moment wręczenia wszystkim absolwentom przedszkola pamiątkowych dyplomów, książek z dedykacjami oraz upominków.

Zakończenie obfitowało wzajemnymi podziękowaniami za opiekę, trud, życzliwość, zaangażowanie i miłą współpracę. Był to dzień pełen wrażeń, radości, zadumy oraz wzruszenia, zakończony wspólnym, słodkim poczęstunkiem przygotowanym, przez rodziców.

 

Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych wakacji, a pierwszoklasistom wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych!

 

Obejrzyj fotki